AKTUALNOŚCI

1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Pro Familia”

Szanowni Państwo,

W związku z możliwością przekazywania 1,5% na rzecz organizacji pożytku publicznego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie Stowarzyszenia „Pro Familia” odpisem podatkowym. Nasz numer KRS to 0000136312.

Pozyskane w latach ubiegłych fundusze pozwoliły nam m. in. na zapewnienie profesjonalnej pomocy psychologicznej dzieciom i opiekunom zastępczym, organizację wyjazdów, spotkań integracyjnych dla rodzin zastępczych oraz wsparcie dodatkowych działań na rzecz rodzin i ich dzieci. W 2022 roku zorganizowaliśmy piknik rodzinny
a w styczniu 2023 r. – Bal Karnowałowy.

Nadal kontynuujemy długofalowy projekt „Prawo dziecka do rodziny” prowadząc: Ośrodek Adopcyjny „Pro Familia”, Klub Rodziców dla dzieci do lat 3, Klub Rodziców z dziećmi dedykowany rodzinom z Ukrainy oraz Specjalistyczną Poradnię Rodzinną „Pro Familia”.

Członkowie Stowarzyszenia (którymi mogą być rodziny adopcyjne i zastępcze) mogą korzystać ze wsparcia psychologicznego, diagnozy dzieci, diagnozy dla rodzin zastępczych. Obecnie współfinansujemy lekcje j. angielskiego dla członków Stowarzyszenia oraz przewidzieliśmy organizację 3 spotkań integrujących środowisko zastępcze:

  1. spotkanie i wyjście do teatru/kina/koncert dla rodzin zastępczych
  2. piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka
  3. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – wyjazd weekendowy dla rodzin  zastępczych

Te działania zamierzamy współfinansować właśnie ze środków pozyskanych z 1.5%.

Środki pozyskane poprzez odpis podatkowy są w całości przekazywane na działania statutowe Stowarzyszenia. W ubiegłym roku w taki sposób na konto Stowarzyszenia wpłynęło 18 681,32 zł.

Z wyrazami wdzięczności,
Prezes Stowarzyszenia „Pro Familia”

Ewa Baczyńska

 

1s 2s

Przekaz 1 procent podatku
SPONSORZY