Archiwum

Bal Karnawałowy-relacja

Bal Karnawałowy dla dzieci z rodzin adopcyjnych i zastępczych po raz 17 został zorganizowany w Krakowie przez Stowarzyszenie „Pro Familia” oraz Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia „Pro Familia”.

W dniu 13 stycznia br. w godzinach od 15:30-19:00 na os. Górali 4 w Ośrodku Kultury ARTZona w Krakowie bawiło się 170 dzieci.

W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział 60 rodzin adopcyjnych, 20 rodzin zastępczych oraz dzieci z rodzicami uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego Familka na os. Górali 15 w Krakowie.

Szczególnym Gościem naszego Balu była Pani Sylwia Grzesiak-Ambroży – Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej, która życzyła dzieciom udanej zabawy a rodzicom samych dobrych chwil w trudnej drodze wychowania.

Bal udało się zorganizować dzięki finansowym wsparciu firm SABRE i UBS, środkom Stowarzyszenia oraz wsparciu 15 osobowej grupie wolontariuszy i pracowników Ośrodka Adopcyjnego a także rodzicom i opiekunom zastępczym, którzy jak co roku zastawili nasze stoły słodkim poczęstunkiem.

Podczas Balu Karnawałowego oprócz oprawy muzycznej przygotowanej przez Wodzirejów, dzieci mogły na stoiskach tematycznych pomalować twarze , otrzymać wymarzone zwierzątka z balonów, zrobić maskę karnawałową lub kotylion. Cały Bal trwała loteria fantowa, dzieci losowały gry, zabawki, gry. Podczas Balu udało się również przeprowadzić licytację na rzecz jednego z dzieci chorego na mukowiscydozę.

Dzięki wsparciu jednej z naszych rodzin podczas Balu działało studio fotograficzne i każdy mógł wykonać rodzinną pamiątkową fotografię! Dziękujemy Pani Anno i Panie Jacku !

Wszystkie dzieci były przepięknie ubrane w stroje karnawałowe bawiły się, tańczyły i śmiały. Długo oczekiwany spóźniony św. Mikołaj pojawił się na koniec Balu i wszystkim dzieciom wręczył prezenty.

Dziękujemy za obecność, do zobaczenia za rok!

bal bal5 bal3 bal2

Informacja


Uprzejmie informujemy, iż Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął Uchwałę nr 2156/17 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w zakresie realizacji zadania zleconego polegającego na organizowaniu i prowadzeniu ośrodków adopcyjnych przyznając dotację na kontynuacje działań Ośrodka Adopcyjnego Stowarzyszenia „Pro Familia” w latach 2018-2022.

Życzenia Świąteczne

k2

Bal Karnawałowy – zapisy

Serdecznie zapraszamy na Bal Karnawałowy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Zaproszenie kierowane jest do dzieci z rodzin adopcyjnych i zastępczych, członków Stowarzyszenia, podopiecznych Świetlicy Familka
Bal odbędzie się w dniu 13 stycznia 2018 roku w godzinach od 15:30-19:00 na os. Górali 4 w Ośrodku Kultury ARTZona w Krakowie.
Obowiązują zapisy: mail: osrodek@profamilia.pl lub 500 134 050. Prosimy o podanie liczby i wieku dzieci obecnych na Balu.
Zachęcamy Państwa do przebrania dzieci w stroje karnawałowe. Jak co roku zwracamy się z prośbą do Państwa o przyniesienie czegoś słodkiego, owoców, napojów w ramach poczęstunku dla rodziców i dzieci. Podczas Balu dzieci odwiedzi spóźniony św. Mikołaj, który z pomocą wodzireja umili czas podczas wspólnej zabawy.
Zapisy na Bal przyjmujemy do 5 stycznia 2018 r.
Liczba miejsc ograniczona.

58ac03292a064_o,size,969x565,q,71,h,9f413a

Wolontariusze poszukiwani;)

Poszukujemy wolontariuszy!

Serdecznie zapraszamy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w działaniach Ośrodka Adopcyjnego na rzecz dzieci z rodzin adopcyjnych.

Wolontariat będzie obejmował opiekę nad dziećmi w wieku od 2 do 7 lat podczas spotkań organizowanych przez nas dla rodziców adopcyjnych (m.in. w czasie grup wsparcia, warsztatów pt. „Szkoła dla Rodziców” itp.) oraz asystowanie podczas warsztatów dla dzieci.

3 godzinne spotkania, podczas których potrzebujemy wsparcia przy opiece nad dziećmi, organizujemy w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych (zazwyczaj od godz. 16.00 lub 17.00) albo w weekendy (zwykle w soboty).

Obecnie przygotowujemy się do Balu Karnawałowego dla dzieci z rodzin adopcyjnych i zastępczych, który planowany jest na sobotę 13 stycznia 2018 r. podczas, którego wolontariusze będą mogli bawić się wspólne z dziećmi i pomóc nam w organizacji tego wydarzenia.

Wszystkie zajęcia odbywają się w naszej głównej siedzibie przy os. Zielonym 1 w Nowej Hucie, ewentualnie w naszym sąsiednim lokalu na os. Górali 15.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny :
12 642 12 16, 500 134 050 lub mailowy : osrodek@profamilia.pl
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, skontaktujcie się z 
nami. Jeśli znacie kogoś, komu warto tę informację przekazać, zróbcie to śmiało!

Bal Karnawałowy 2018 – informacja

Drodzy Rodzice, Rodzice adopcyjni, zastępczy, członkowie Stowarzyszenia, Sympatycy Stowarzyszenia!


Aby nasz coroczny Bal Karnawałowy, który trwa kilka godzin był udany podejmujemy działania kilka miesięcy wcześniej. Wymaga on dużej organizacji wśród pracowników, wsparcia wolontariuszy, pozyskania środków, wynajęcia sali, obsługi muzycznej. Dziś z dużym wyprzedzeniem chcemy przekazać Wam datę tego wydarzenia, abyście mogli Państwo zaplanować obecność i wyjątkowe stroje karnawałowe dla dzieci, z czego bardzo się potem cieszymy, bo organizujemy nasz Bal własnie dla WAS i Waszych dzieci.
Tadaaam… Bal Karnawałowy odbędzie się 13 stycznia 2018 roku w godzinach od 15:30-19:00 na os. Górali 4 w Ośrodku Kultury ARTZona w Krakowie. 
Jeżeli jesteście chętni pomóc nam w organizacji tego wydarzenia min. poprzez organizację stoiska tematycznego dla dzieci, wsparciu cateringu, zapraszamy do współpracy
(prosimy o kontakt osrodek@profamilia.pl).
Oficjalne zapisy na Bal ruszają 1 grudnia br. drogą elektroniczną (osrodek@profamilia.pl), telefoniczną 500 134 050.

Zapraszamy,

Zarząd Stowarzyszenia, Dyrekcja oraz Pracownicy Ośrodka Adopcyjnego „Pro Familia” oraz Placówki Wsparcia Dziennego – Świetlicy „Familka”

Zaproszenie na warsztatach dla rodziców adopcyjnych nastolatków

Witamy,

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w cyklicznych warsztatach dla rodziców adopcyjnych wychowujących dzieci w wieku nastoletnim.

Spotkania będą okazją do wymiany doświadczeń obejmujących różne aspekty rodzicielstwa adopcyjnego oraz rozwijania kompetencji rodzicielskich. Prowadzone będą przez pracowników Ośrodka Adopcyjnego „Pro Familia”.

Najbliższe warsztaty odbędą się w sobotę 28 października 2017 r. w godzinach 10.00-13.00 w lokalu przy os. Górali 15 w Krakowie.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 12 642 12 16, 500 134 050 lub mailowo: osrodek@profamilia.pl. Prosimy o informację do dnia 23.10.2017 r.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, zadzwońcie. Jeśli znacie kogoś, komu warto tę informację przekazać, zróbcie to śmiało!

Zapraszamy!

Warsztaty „Szkoła dla Rodziców” – zaproszenie

Warsztaty „Szkoła dla Rodziców”

Rozpoczynamy nabór na kolejny cykl warsztatów „Szkoła dla Rodziców”, na które zapraszamy rodziców adopcyjnych
Warsztaty są cyklem 8 spotkań, w trakcie których można podzielić się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi zaczerpnąć z doświadczeń innych oraz rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze. Ćwiczenia w połączeniu z praktyczną wiedzą pomagają w pogłębieniu relacji z dzieckiem, rozwiązaniu bądź uniknięciu problemów wychowawczych.

Warsztaty są nieodpłatne i będą prowadzone przez trenerów programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. 
Planowany termin rozpoczęcia to 23 października 2017 roku. Spotkania będą się odbywały w kolejne poniedziałki w godz. 17.00-20.00
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 12 642 12 16, 500 134 050 lub mailowo: osrodek@profamilia.pl.

Jeżeli jesteś zainteresowany, zadzwoń. Jeśli znasz kogoś, komu warto tę informację przekazać, zrób to śmiało!

Zapraszamy!

Informacja dot. Szkolenia Kadry

Uprzejmie informujemy, iż szkolenie Kadry Trenerów wg Programu Szkoleniowego „Rodzina” rozpocznie się 29 września br. Szczegółowy terminarz zostanie przesłany zgłoszonym uczestnikom do 8 września.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców cz. I edycja jesienna

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż I zajęcia warsztatów wg Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” rozpoczną się 12 września 2017 roku.

Zajęcia odbywać się będą w 8 kolejnych wtorków w godzinach od 17:00-20:00.

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Osoby zapisane otrzymają potwierdzenie drogą elektroniczną.

Zapraszamy!

Koszt udziału w warsztatach to 280 zł od osoby lub 500 zł od pary. 

Dla mieszkańców gmin powiatu krakowskiego uczestnictwo bezpłatne – w związku realizowanym projektem zleconym przez powiat krakowski”Prowadzenie specjalistycznego poradnictwa i terapii dla rodzin w kryzysie” finansowanym ze środków powiatu krakowskiego.

IMG_20161109_104324 — kopia dav

 

Pożegnanie lata z Pro Familią

                                Pożegnanie lata z Pro Familią!

Zarząd Stowarzyszenia „Pro Familia” serdecznie zaprasza Państwa na wspólny wyjazd integrujący środowisko zastępcze do Niedzicy w dniach 22-24 września br.
W Niedzicy i jej okolicy jest wiele atrakcji, które będzie można zobaczyć i zwiedzić a są to min.:

 • Szlaki na górską wycieczkę: Trzy Korony, Sokolica, Palenica
 • Zamek i Tama w Niedzicy
 • Spływ Dunajcem
 • Czerwony Klasztor na Słowacji
 • Termy w Szaflarach

Koszt wyjazdu to:

- 95 zł od dziecka (do 13 roku życia),

-155 zł od osoby dorosłej (od 14 roku życia),

-dzieci od 0 – 2 r.ż. gratis (bez wyżywienia z własnym łóżeczkiem turystycznym)

Cena obejmuje 2 noclegi oraz wyżywienie od piątku od kolacji do niedzieli do obiadu oraz ogniska. Gospodarzami, jak w ubiegłym roku naszego wyjazdu będą właściciele pensjonatu „Gościniec H.A.T.A” w Niedzicy. Dojazd na miejsce we własnym zakresie, Zapisy przyjmujemy do 31 sierpnia br. drogą elektroniczną na adres email a.zietarska@profamilia.pl lub telefonicznie.

Jak na każdym takim wyjeździe odbędą się wieczorne spotkania integrujące uczestników oraz gry i zabawy dla dzieci, które będą zorganizowane przez animatorów obecnych podczas wyjazdu oraz jak zawsze na uczestników będzie czekać niespodzianka.

Serdecznie zapraszamy !

 

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – relacja

W dniach 2-4 czerwca 2017 roku 100 osobowa grupa rodzin zastępczych, adopcyjnych, członków Stowarzyszenia spotkała się na wyjeździe w Szczawnicy aby świętować obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Dzięki firmie Stefanini wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami z okazji Dnia Dziecka. Dzięki Wolontariuszom i wsparciu finansowym Fundacji HOPE Nutricia uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach z tematyki prawidłowego żywienia dzieci oraz mogli indywidualnie skorzystać z konsultacji dietetyków pp. Balon pracujących na codzień w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Bardzo dziękujemy za przekazaną fachową wiedzę na temat żywienia oraz błędów żywieniowych popełnianych u dzieci. Uczestnicy aktywnie spędzili weekend wchodząc pieszo na Palenicę, spacerując po Wąwozie Homole lub korzystając z uroków Szczawnicy i Parku Zdrojowego. Dzieci w nagrodę za wejście na Palenicę zjeżdżały torem saneczkowym na jej szczycie. Pogoda nam dopisała a dwa ogniska zaowocowały nowymi przyjaźniami, wymianą doświadczeń i planami na kolejne spotkania. Dziękujemy, że jesteśmy razem. Do zobaczenia już we wrześniu!

18836695_10158707058765043_996365291950276895_o 18835690_10158698268440043_3279701718464246550_n 18814097_10158698086940043_575996787043964141_n 18814216_10158698405025043_5218579729160423853_n

Świetlica Familka

Szanowni Państwo,

Na os. Górali 15 od 1 marca br. działa Świetlica Familka.

Uczęszczać do niej może 32 dzieci. Obecnie mamy jeszcze wolne miejsca.

Obecnie godziny otwarcia to:
Pn 13-17
Wt 12-16
Śr 13-17
Czw 8-12
Pt 8-12

Świetlica czynna jest w każdy dzień roboczy oraz w wakacje.

W okresie wakacji świetlica będzie czynna od pn-pt w godzinach od 9 do 13.

Pobyt dziecka w świetlicy jest NIEODPŁATNY. 
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w godzinach pracy świetlicy aby zapoznali się z jej funkcjonowaniem przed zapisaniem dziecka i zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Aby dziecko mogło przychodzić do naszej świetlicy należy złożyć kartę zapisu.

Na naszej świetlicy: odrabiamy lekcje, bawimy się, rozmawiamy, mamy zajęcia plastyczne, muzyczne, filmowe, ruchowe. 

Zapraszamy na nasz profil fb aby zobaczyć co robimy podczas zajęć z dziećmi.

Życzenia

kartka

Wyjazd integracyjno-szkoleniowy dla pracowników MOPS Bielsko-Biała – relacja

W dniach 7-9 kwietnia br. w ramach zleconego zadania szkoliliśmy kadrę asystentów rodziny oraz koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy w Bielsku-Białej. Podczas wyjazdu odbyły się trzy warsztaty podnoszące kompetencje nie tylko zawodowe ale również w zakresie współpracy i komunikacji zespołowej Warsztaty z tematyki pn. Diagnoza rodziny i potrzeb dziecka  w rodzinie zastępczej oraz pn. Diagnoza problemu rodziny biologicznej i rola asystenta rodziny prowadziła  Katarzyna Tomsia, natomiast warsztaty pn. Komunikacja i współpraca w zespole poprowadziły Agnieszka Ziętarska i Ewa Baczyńska .Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili okolicę i podziwiali piękne widoki Pienin. Wieczorne spotkanie przy grillowanej kiełbasce było okazją do większej integracji zespołów.

dav dav dav dav dav dav dav dav dav

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Szczawnicy

Zarząd Stowarzyszenia „Pro Familia” serdecznie zaprasza członków Stowarzyszenia oraz rodziny adopcyjne, zastępcze,
na wspólny wyjazd integrujący środowisko zastępcze do Szczawnicy w dniach 2-3-4 czerwca 2017 roku. Gospodarzami naszego wyjazdu będą właściciele domu wypoczynkowego Szalay w
Szczawnicy http://www.domyszalay.pl/. Dom Wypoczynkowy Szalay znajduje się w samym centrum Parku
Uzdrowiskowego, w sąsiedztwie Pijalni Zdrojowej, Dworca Gościnnego,
Promenady Zdrojowej, Inhalatorium.

Zakwaterowanie będzie w pokojach  2, 3, 4-osobowych oraz typu studio -
wszystkie z łazienkami i TV.

Domy Wypoczynkowe Szalay to kompleks w centrum miasta, który posiada duży teren zielony
(rekreacja), amatorskie boisko do siatkówki, zadaszone miejsce do grillowania, miejsce na ognisko salkę rekreacyjną - stół do
ping-ponga

Koszt wyjazdu to 130 zł od dziecka (od 3-12 roku życia), 160 zł od osoby dorosłej (cena obejmuje 2 noclegi i wyżywienie od piątku od
kolacji do niedzieli do obiadu), dzieci od 0-3 lat bezpłatnie (bez
posiłku i łóżka) .

Dojazd na miejsce we własnym zakresie.
Zapisy przyjmujemy tylko do 21 marca br. drogą elektroniczną na adres
email a.zietarska@profamilia.pl .
W przypadku zapisania się konieczna będzie zaliczka w wysokości 30% wartości pobytu wpłacona na konto Stowarzyszenia do 31 marca br.

Liczba miejsc ograniczona.

Planujemy wspólne wieczorne spotkania integrujące uczestników przy
ognisku oraz wspólne wędrowanie po pobliskich szlakach (Palenica,
Wąwóz Homole), zwiedzanie Szczawnicy.

Serdecznie zapraszamy !

 

Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Stowarzyszenia

 

Szanowni Państwo,

Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” w Krakowie dnia 20 lutego 2017 roku podjął decyzję o zwołaniu Walnego Sprawozdawczego Zebrania Członków na dzień 3 kwietnia 2017 roku (poniedziałek) na godz.

I termin 16:30

II termin 17:00

 

Zebranie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia „Pro Familia” na
os. Górali 15 w Krakowie (na przeciwko szkoły).

Porządek Walnego Zebrania:

 1. Otwarcie zebrania
 2. Wybór Przewodniczącego Zebrania
 3. Wybór Komisji Skrutacyjnej
 4. Zatwierdzenie Programu spotkania
 5. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego za 2016 rok.
 6. Wolne wnioski
 7. Zakończenie zebrania

 

 

Prezes Stowarzyszenia

Janina Szubryt

Prośba o wsparcie Stowarzyszenia 1 %

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie „Pro Familia” pomaga dzieciom od 20 lat.
Jesteśmy organizacją pozarządową (typu non-profit), działającą na rzecz dzieci osieroconych, zaniedbanych bądź opuszczonych. W swojej pracy opieramy się między innymi na zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu ludzi dobrej woli rozumiejących trudną sytuację oraz potrzeby dzieci i ich opiekunów zastępczych.

Zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie 1 % podatku na rzecz działań statutowych Stowarzyszenia „Pro Familia”

Dla ułatwienia udostępniamy Państwu program, za pomocą którego łatwo wypełnicie PIT przekazując 1% podatku na Stowarzyszenie„Pro Familia”.
Program ten działa w  przeglądarce internetowej i nie wymaga instalacji. Do jego uruchomienia potrzebna jest wtyczka Flash.

Poniżej link do aplikacji.

http://profamilia.pl/stowarzyszenie/1-procent/

Znajduje się ona również w zakładce 1% na naszej stronie www.

Dziękujemy,

Zarząd Stowarzyszenia

Spotkanie ostatkowe dla Członków Stowarzyszenia

Drodzy Członkowie,

Zapraszamy  Członków Stowarzyszenia w dniu 25 lutego br. (sobota) na spotkanie ostatkowe w „Pro Familia”.

Plan spotkania:

 

19:00 – 20:30 Teatr M.I.S.T Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY

Zakopiańska 62 Sztuka „Przygody Wojaka Szwejka”

 

21:00 – kolacja  i wspólne spotkanie integracyjne na os. Górali 15 w naszej Sali szkoleniowej

 

Koszt spotkania 35 zł od osoby. Cena obejmuje: bilet do Teatru, ciepły posiłek, zimną płytę i napoje bezalkoholowe.

Zapisy do 20 lutego 2017 roku. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zapisy:  784 305 610

Poradnictwo specjalistyczne dla mieszkańców powiatu krakowskiego

Szanowni Państwo,

Od 14 lutego br. Stowarzyszenie „Pro Familia” realizuje zadanie zlecone finansowane ze środków powiatu krakowskiego polegające na prowadzeniu specjalistycznego poradnictwa i terapii dla rodzin w kryzysie dla mieszkańców powiatu krakowskiego z gmin Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice,Jerzmanowice-Przeginia, KocmyrzówLuborzyca, Liszki, Michałowice,Mogilany, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki oraz miast: Krzeszowice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne.

Nasze punkty konsultacyjne dostępne są w 3 lokalizacjach: w Krakowie os. Zielone 1, os. Górali 15 oraz w Skawinie ul. Kopernika 13.

W ramach realizowanego zadania oferujemy:

Poradnictwo rodzinne
Poradnictwo pedagogiczne
Konsultacje psychologiczne
Psychoterapia indywidualna oraz rodzinna
Mediacja
Warsztaty „Szkoła dla rodziców” X-XII 2017

Zapisy do Poradni pod numerem 784 305 610.

Placówka wsparcia dziennego „Familka”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wygraliśmy konkurs ogłoszony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie na prowadzenie placówki wsparcia dziennego dla 32 dzieci. Placówka rozpocznie swoją działalność w dniu 1 marca br.na os. Górali 15 w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu ze Stowarzyszeniem tel. 784 305 610.

Wyjazd wakacyjny dla rodzin – Sielpia 2017

Wyjazd integracyjno-wypoczynkowy dla rodzin.

 

Stowarzyszenie „Pro Familia” zaprasza członków Stowarzyszenia, rodziny adopcyjne i zastępcze na wyjazd integracyjno-wypoczynkowy. Wypoczywać będziemy w dniach od 7 do 14 lipca 2017 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Łucznik” w Sielpi (http://www.sielpia.com/) – województwo świętokrzyskie, około 140 km od Krakowa. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do siatkówki, miejsce na grilla oraz altana. Pokoje 2,3,4,5 osobowe z łazienkami.

Cena pobytu  wraz z wyżywieniem (4 posiłki) dla osoby dorosłej to – 630 zł

Cena pobytu wraz z wyżywieniem (4 posiłki)  dla dziecka 3 r.ż. do 13 r.ż. to – 520 zł

Dziecko do 3 r. ż. bez wyżywienia i łóżka – nieodpłatnie

Dojazd we własnym zakresie. W ramach pobytu każdy z uczestników organizuje sobie czas wolny we własnym zakresie a wieczorami spotykamy się tradycyjnie na wspólnych integracyjnych spotkaniach.

Podczas pobytu 3 krotnie będzie możliwość nieodpłatnego skorzystania z rowerków wodnych.

Zapisy trwają do 20 lutego 2010 roku. Osoby zapisane są zobowiązane do uiszczenia zaliczki
w wysokości 50 zł od osoby na konto Stowarzyszenia. W przypadku rezygnacji zaliczka nie podlega zwrotowi.

Zapraszamy!!!

Prosimy o zapisy drogą elektroniczną mail: a.zietarska@profamilia.pl

Telefon kontaktowy: 12/642 12 16, 784 305 610

dsc09573 dsc09590 4 8

Bal Karnawałowy – relacja

Już po raz 16 w dniu 14 stycznia 2017 roku bawiliśmy się wspólnie na Balu Karnawałowym dla dzieci z rodzin adopcyjnych i zastępczych a także członków naszego Stowarzyszenia.  160 dzieci wraz z rodzicami adopcyjnymi lub opiekunami zastępczymi bawiło się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki wspólnie z wodzirejami.

Dzieci mogły korzystać ze stoisk tematycznych takich jak : malowanie twarzy, salonik kosmetyczny, tworzenie masek karnawałowych lub dmuchanie baloników i tworzenie z nich zwierzątek.

Podczas Balu pojawił się również spóźniony św. Mikołaj i każde dziecko otrzymało paczkę.

Gościem specjalnym naszego Balu był Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, który wraz z osobami towarzyszącymi wręczył naszemu Stowarzyszeniu odznakę Infantis Dignitatis Defensoriu za zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Bal Karnawałowy był doskonałą okazją do spotkania się środowiska zastępczego, rozmów, nawiązywania nowych znajomości, wymiany doświadczeń.

Dziękujemy z całego serca naszym darczyńcom z UBS , dzięki którym sfinasowaliśmy zakup paczek dla dzieci. Dziękujemy p. Dariuszowi, pani Elżbiecie i Panu Piotrowi  za pyszne kanapeczki i jogurty i słodkie czekolady, Dziękujemy Wszystkim rodzinom za przyniesienie ciast,ciastek, owoców

Gorące podziękowania dla Wolontariuszy, dzięki którym powstały stoiska tematyczne i za wsparcie w organizacji naszego Balu a także za wspólna zabawę z dziećmi.

Kolejny Bal raz rok, już dziś zapraszamy serdecznie.

Zapraszamy do galerii i obejrzenia zdjęć.

 

dav dav dav dav burst dav dav dav IMG_5565 IMG_5407 IMG_5450 IMG_5515 IMG_5561

Składki członkowskie – 2017 rok

Decyzją Zarządu z dnia 14 grudnia 2016 roku ustalono kwoty składki członkowskiej na rok 2017.

Składka członkowska od 1 stycznia 2017 roku wynosi:

Od osoby  - 45 zł na rok

Małżeństwo – 60 zł na rok

Uprzejmie prosimy członków Stowarzyszenia o zapłatę składek do 31 stycznia br. na konto Stowarzyszenia :95 1240 4722 1111 0000 4849 3215

Warsztaty „Szkoła dla Rodziców”

„Szkoła dla Rodziców” edycja 2017 w Krakowie – Zapraszamy na warsztaty
„Szkoła dla Rodziców” to warsztaty, które uczą świata dziecka i zapraszają do niego rodziców. Pozwalają doskonalić komunikację z dzieckiem, stawać się lepszym rodzicem.

Warsztaty to 8 spotkań 3 godzinnych, podczas których rodzice uczą się właściwego reagowania w sytuacjach wychowawczo trudnych, uczą się adekwatnie reagować do potrzeb dziecka, rozumieć emocje swoje i dziecka.

Zajęcia dla grupy „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” cz. II „Rodzeństwo bez rywalizacji” rozpoczną się 22 lutego 2017 roku zajęcia odbywać się będą w środy godzinach od 10-13

Zajęcia dla grupy „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” cz. I rozpoczną się 22 lutego 2017 roku zajęcia odbywać się będą w środy godzinach od 17-20.

Koszt udziału w warsztatach (8 spotkań) to 280 zł od osoby lub 500 zł od pary.

Osoby prowadzące: pedagog-psychoterapeuta Ewa Baczyńska oraz pedagog Agnieszka Ziętarska

Zapisy przyjmujemy: profamilia@profamilia.pl lub telefonicznie 784 305 610

Życzenia Świąteczne

kartka

SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE

Szanowni Państwo, Drodzy Sympatycy,
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” zostało docenione i uhonorowane przyznaniem przez Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka Odznaki Honorowej za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Jest to dla nas zaszczyt i wyróżnienie za co pięknie dziękujemy wnioskodawcom Zarządowi Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS.
„Prawo Dziecka do Rodziny” to misja, którą Stowarzyszenie podąża od 20 lat. Takie odznaczenie zobowiązuje do jeszcze większej pracy na rzecz upowszechniania i obrony prawa dziecka.

dav

Zaproszenie na BAL KARNAWAŁOWY

bal_zaproszenie-page-001

Oferta szkoleniowa 2017

Zapraszamy jednostki pomocy społecznej do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową na 2017 rok. 

Oferta dostępna w poniższym linku

oferta2017

SZKOLENIE W DĘBICY – RELACJA

w 2016 roku trenerzy Stowarzyszenia „Pro Familia” prowadzą cykl kilku szkoleń dla funkcjonujących rodzin zastępczych z terenu powiatu dębickiego oraz dla koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Mamy nadzieję, iż jest to początek naszej współpracy z kolejnym powiatem korzystającym z bogatej oferty kierowanej dla rodzin zastępczych ale również dla pracowników socjalnych, koordynatorów zajmujących się praca z dzieckiem i rodziną. Poniżej jedno ze szkoleń gdzie pogłębialiśmy temat związany z więzią, mechanizmami jej powstawania, pracą nad jej zaburzonym stylem.

img_20161012_124048 img_20161012_124058 img_20161012_124002

 

Konferencja z okazji 20 lecia – podsumowanie

Z okazji przypadającej na 2 października br 20 lecia rocznicy powstania Stowarzyszenia Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” w Krakowie została zorganizowana Konferencja pn. Prawo Dziecka do Rodziny. W dniu 11 października 2016 roku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego oraz Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka odbyła się niniejsza Konferencja, która zainaugurowała obchody rocznicy działalności Stowarzyszenia.

Konferencję uroczyście otwarła witając szanownych gości Prezes Stowarzyszenia ‚Pro Familia” Pani Janina Szubryt.  Konferansjerkę poprowadziła  Pani Małgorzata Sularczyk- wieloletni członek Stowarzyszenia.  Podczas konferencji poruszono tematykę dotyczącą praw dziecka, jego potrzeb, możliwości oraz wyzwań stojących przed szeroko pojęta pieczą zastępczą. Dyskusje prowadzono nad tematem ważności jawności adopcji oraz koniecznością budowania prawidłowych więzi z dziećmi. Cofnęliśmy się również w czasie przypominając sobie jak na przełomie ostatnich 20 lat budowała się sieć rodzinnej pieczy zastępczej w Krakowie . Serdecznie dziękujemy Prelegentom za szalenie ciekawe wystąpienia min: Pani Józefie Grodeckiej, Pani Marcie Prucnal-Wójcik, Pani Romualdzie Ulasińskiej, Pani Katarzyny Tomsi, Pani Marii Ligęzie oraz Pani Agnieszce Ziętarskiej. Przerwa kawowa była miejscem wielu ciekawych kuluarowych spotkań, z których mamy nadzieję powstaną kolejne ciekawe projekty Stowarzyszenia.

Dziękujemy Gazecie Dziennik Polski, portalowi www.krakow.pl za objęcie patronatem medialnym tego wydarzenia. Składamy podziękowania prywatnemu darczyńcy za druk materiałów reklamowych oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji konferencji.

Szczególnie dziękujemy Wszystkim obecnym na Konferencji szczególnie Pani Marzenie Paszkot – Pełnomocnikowi Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, Panu Janowi Żądło – Dyrektorowi Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa, Panu Marcinowi Ślusarskiemu – Zastępcy Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dziękujemy za liczne przybycie i wszystkie miłe słowa, które usłyszeliśmy na zakończenie.

plakat_patronaty program_konferencji_patronaty img_20161017_100222 img_20161017_100214 img_20161011_115712 img_20161011_132838 img_20161011_124337 img_20161011_095041 img_20161011_112652 img_20161011_112222 img_20161011_082536 20161011_135207 img_20161011_082311 img_20161011_083847 img_20161011_083924 img_20161011_120952

 

Szkoła dla rodziców -warsztaty

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach pn. „Szkoła dla Rodziców”. Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani podniesieniem swoich kompetencji rodzicielskich, przyjrzeniu się swoim relacjom z dziećmi, poprawieniem komunikacji w rodzinie.

Prowadzenie trenerzy programu:  „Szkoła dla rodziców i wychowawców” Agnieszka Ziętarska, Ewa Baczyńska

Miejsce: os. Górali 15, Kraków

Godziny warsztatów: 10-13

Liczba spotkań 8

Rozpoczęcie zajęć 13.10.2016 r.


Zapisy przyjmujemy via email: profamilia@profamilia.pl lub telefonicznie 784 305 610. Liczba miejsc ograniczona. Dla mieszkańców gmin powiatu krakowskiego udział bezpłatny.


fb_i_www

na_fb_i_www_bezplatne_bez_dymku

Jesienna oferta pomocy specjalistycznej

14141577_10157304094050043_4672088351558662544_n

Wyjazd dla rodzin zastępczych-relacja

W dniach 16-19 września br. Stowarzyszenie „Pro Familia” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej zorganizowało wyjazd dla 12 rodzin zastępczych do Niedzicy. Podczas wyjazdu odbyły się 2 warsztatów dotyczących budowania prawidłowych więzi z dziećmi oraz pracy z dziećmi z zespołem FAS, dwie spotkaniach grupy wsparcia oraz zajęcia twórczych dla dzieci i gra terenowa. Całą grupą zwiedzilismy Zamek i Tamę w niedzicy.Po wspólnym obiedzie w niedzielę wszyscy uczestnicy wyjazdu profilaktyczno-terapeutycznego odjechali w stronę swoich domów.

Dziękujemy za aktywne uczestnictwo wszystkim obecnym w Niedzicy!

Zapraszamy do Galerii

img_20160917_165357 img_20160917_130858 img_20160917_151952 img_20160917_164606 img_20160917_123536 img_20160917_122528 img_20160917_121546 img_20160917_102234 img_20160917_105241 img_20160917_121524 img_20160916_171437 img_20160916_195137 img_20160916_205524 img_20160917_202303 img_20160917_203522 img_20160918_125624 img_20160918_095234 img_20160918_092129 img_20160918_133211 img_20160918_133230 received_1072945762813226

wycieczka do Wrocławia -relacja

W dniach 10-11 września Stowarzyszenie „Pro Familia” przy współpracy i współfinansowaniu Fundacji i Wolontariuszy z Banku BGŻ BNP Paribas z Krakowa zorganizowaliśmy dla 29 dzieci -laureatów konkursu plastycznego pn. Moje wakacyjne wspomnienie wycieczkę do Wrocławia, Brzegu, Moszny i Kędzierzyna Koźla.

We Wrocławiu zwiedziliśmy  ZOO oraz Oceanarium, Hydropolis, pospacerowaliśmy po  pięknym  wrocławskim rynku i udaliśmy się na nocleg do Brzegu.  W drugim dniu zwiedziliśmy Zamek Piastów w Brzegu, podziwialiśmy magiczny zamek w Mosznie a następnie udaliśmy się do Kędzierzyna Koźla na basen. Po wspólnej kolacji wróciliśmy do Krakowa.

Dziękujemy dzieciom za aktywne uczestnicwo a wolontariuszom za nieocenioną pomoc przy organizacji wyjazdu !

Zapraszamy do Galerii

img_20160911_134213 img_20160911_135410 img_20160910_110107 img_20160910_110709 img_20160910_112236 img_20160910_112730 img_20160910_164034 img_20160911_093947 img_20160911_093950 img_20160911_104339 img_20160911_133512

 

Wyniki Konkursu plastycznego „Moje wakacyjne wspomnienie”

Witajcie,
Publikujemy długo oczekiwane wyniki konkursu plastycznego.
W dniu wczorajszym zebrało się jury składające się z: Dyrekcji i pracowników oddziału Banku BGŻ BNP Paribas w Krakowie oraz członków Zarządu Stowarzyszenia „Pro Familia”. Po burzliwych obradach wybraliśmy 27 laureatów konkursu oraz 6 wyróżnień.

Oto lista laureatów konkursu plastycznego pn. Moje wakacyjne wspomnienie.

Wojciech G.
Józef M.
Roksana S.
Eryk S.
Natalia G.
Nikola K.
Karol K.
Zofia Sz.
Jolanta Sz.
Tymon S.
Oliwia S.
Zuzanna D.
Tomasz K.
Robert K.
Magdalena K.
Paweł Z.
Pola Z.
Filip Z.
Emilia F.
Piotr K.
Aleksandra W.
Agnieszka K.
Anna N.
Angelika K.
Mateusz D.
Magdalena D.
Miłosz P.

Razem z Fundacją Banku BGŻ BNP Paribas zapraszamy Was w nagrodę na 2 dniową wycieczkę na Dolny Śląsk. Pojedziemy do Wrocławia,Brzegu, Moszny, Kędzierzyna Koźla. Zwiedzimy ZOO, Oceanarium, Hydropolis, Zamki w Brzegu i w Mosznie oraz wpadniemy na basen. Atrakcji będzie mnóstwo. I to już w najbliższy weekend!!!
GRATULUJEMY!

całosc obrady obrady2 obrady3 obrady4 obrady5 pozostałe wyróżnienia

Konferencja pn. Prawo dziecka do Rodziny

Szanowni Państwo,

Zarząd Stowarzyszenia „Pro Familia” serdecznie zaprasza do uczestnictwa
Konferencji pn. „Prawo Dziecka do Rodziny” z okazji 20 lecia działalności Stowarzyszenia „Pro Familia”, która odbędzie się w dniu 11 października 2016 roku w Auli Wielkiej Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w Krakowie.

Rejestracji należy dokonać poprzez pobranie biletu ze strony konferencja20lecie.evenea.pl.
Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Plakat_pn_na Facebooka

Wakacje z Pro Familia – relacja z Zakrzowa

w dniach 7-12 sierpnia w Zakrzowie spotkały się placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego, rodziny zastępcze, adopcyjne oraz przyjaciele Stowarzyszenia „Pro Familia. w sumie była nas 120 osób. Spędziliśmy miło czas na wspólnej integracji, zabawie, odpoczynku i wymianie doświadczeń.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie niezapomnianej atmosfery tego wyjazdu.IMG_20160807_192302 IMG_20160807_192353 IMG_20160807_192627 IMG_20160807_192649 IMG_20160808_114116 IMG_20160809_090558 IMG_20160809_143436 IMG_20160810_203923 IMG_20160811_110107 IMG_20160811_110723 IMG_20160811_120250 IMG_20160811_143948 IMG_20160811_194723

Wakacyjne, bezpłatne porady dla rodziców i ich dzieci

Plakat 3-1

Zakończone warszaty dla rodzin zastępczych w Proszowicach

Od marca do czerwca  br. realizatorki  programu „Szkoła  dla Rodziców Ewa Baczyńska i Agnieszka Ziętarska przeprowadziły warsztaty dla rodziców zastępczych z powiatu proszowickiego. Warsztaty dotyczyły podniesienia kompetencji wychowawczych funkcjonujących rodziców zastępczych a także świadomości własnych relacji z dziećmi. Podczas 8 tygodni wspólnych spotkań rodzice zastępczy rozmawiali o uczuciach, emocjach, granicach, konsekwencjach, pochwałach, rolach i wielu innych tematach dotyczących rodzicielstwa.

Powiaty zainteresowane przeprowadzeniem warsztatów podnoszących kompetencje rodziców zastępczych i pracowników zespołów ds. pieczy zastępczej zapraszamy do kontaktu z biurem Stowarzyszenia pod numerem 12 642 12 16 lub  784 305 610.

77 44 66

 

36 33

SPONSORZY